Send to friend
Click for .pdf
Click for video


2014
                        2013
                        2012
                        2011
                        2010
                        2009
                        2008
                        2007
                        2006
                        2005
                        2001
                        2000
                        1999
                        0
                       
Single Room


Project Annika Eriksson .Next Project...
90'ların en belirgin sanatsal üretim eğilimlerin biri olan -gerçek durumlar ve sosyal etkileşimler üzerine kurulu performatif yaklaşım biçiminin öncülerinden Annika Eriksson, yaz sonunu ucu açık bir araştırma amacıyla Selda Asal'ın insiyatifindeki Apartman Projesi'nde misafir olarak geçiriyor.

Annika Eriksson
Berlin'de yaşayan, Malmö doğumlu İsveçli sanatçı, gündelik hayattan ve toplumsal aksiyonlardan besleniyor; video, film, performans ve fotoğraf kullanıyor. Son zamanlarda, daadgalerie'de (Berlin) 'Wir sind wieder da' adlı bir solo sergi gerçekleştirdi; 'Squatting/Erinnern, Vergessen, Besetzen' (Temporary Kunsthalle, Berlin), 'Hey We're Closed!' (Hayward Gallery, London) ve 'correct me if i'm critical' (Berlin, 2010) gibi bazı sergi projelerine katkıda bulundu. Eriksson, 2007' de İstanbul'da Platform Garanti'de gerçekleşen 'Lapdogs of the Bourgeoisie' sergisine katılmıştı.

Program, Berlin'de, Adnan Yıldız'ın küratörlüğünde aynı anda birçok mekanda açılan 'correct me if i'm critical'ın kapsamında ve IASPIS desteğiyle gerçekleşmektedir.

Adnan Yıldız
Berlin'de yaşayan yazar ve küratör. İzleyici ve eleştiri odaklı projesi,www.correctmeifimcritical.org yakında Berlin'de farklı mekanlarda açılacak. 2011 Ocak ayından itibaren Künstlerhaus Stuttgart'ın yaratıcı direktörlüğünü üstlenecek. 

IASPIS ve Berlin İsveç Elçiliği'nin katkılarıyla.

Annika Eriksson